2015 - Zakopane - fotorelacja, opinie, ankiety

          opinia1

 


FILM

 


FOTORELACJA

Strzelanie z łuku - Archery

Jesteśmy przy poligonie do gry w Painball. Nasi koledzy właśnie toczą walkę na polu bitwy, a my się wcale nie nudzimy! Naszym zadaniem jest wykazać się jak największą precyzją. Strzelanie z łuku to niezła frajda zwłaszcza gdy w grę wchodzi rywalizacja z innymi obozowiczami. Kto będzie najlepszy w tych zmaganiach? Przekonajcie się sami!

Cóż za precyzja! Strzał w sam środek tarczy! Taki strzał jest najlepiej punktowany! Mamy zwycięzcę!

 

Wspinaczka - Climbing

Jesteśmy na ścianie wspinaczkowej. Zanim jednak spróbujemy własnych sił we wspinaczce instruktorzy wspinaczki górskiej muszą nas odpowiednio przeszkolić, aby każdy bezpiecznie mógł spędzić czas. Każdy z nas został wyposażony w odpowiedni sprzęt wspinaczkowy oraz został zapoznany z podstawowymi zasadami asekuracji we wspinaczce. A teraz już zostaje tylko ogrom dobrej zabawy!

Wspięcie się na sam szczyt ściany wcale nie jest proste! Komu uda się wspiąć jak najwyżej? Kto ma najlepszą kondycję i spryt? Przekonajcie się sami!

 

Gubałówka - Climbing Gubalowka

A teraz spróbujemy własnych sił wspinając się na prawdziwe wzniesienie! Gubałówka, co prawda nie jest najwyższym szczytem Tatr, ale liczy 1126 m wysokości! Nie możemy się poddawać, czasami jest łatwiej a czasami trudniej. Jednak najważniejsze dla nas jest zdobyć szczyt, z którego można podziwiać piękną panoramę Tatr oraz zjechać zjeżdżalnią grawitacyjną!

Hura! Udało się ! Wszyscy obozowicze dotarli na szczyt Gubałówki! Cóż za przepiękne widoki! 

 

Gravitational slide on Gubałówka

Udało nam się wejść na szczyt Gubałówki – teraz możemy się zrelaksować i skorzystać z kolejnej atrakcji jaką jest przejazd wózeczkiem po wyprofilowanym torze. Wózeczek wyposażony jest w hamulec więc zawsze  możemy troszkę zwolnić ! Cóż za fascynujące emocje!

 

Fun time in Aquapark

A teraz jesteśmy w Aquaparku Tratalandii – najlepszej atrakcji obozu! Jest tutaj mnóstwo przeróżnych zjeżdżalni oraz basenów! Każda zjeżdżalnia ma swoją odpowiednią nazwę. Niezwykle fascynujące jest zjeżdżanie z Tornado - najdłuższej zjeżdżalni z wirem wodnym w Europie oraz z Boomerang Raft Ramp - największej u-rampy na Słowacji i w Polsce, Dreszczyk emocji dostarcza zjeżdżanie z Free Fall - najbardziej stromej zjeżdżalni na Słowacji.

Niesamowita atmosfera obozu pozwala nam obozowiczom spędzać niezapomniane chwile nawet w wodzie! Nasi lektorzy i opiekunowie bawią się razem z nami! Dzięki temu jest zawsze śmieszniej i ciekawiej!

 

 

Going to Mroźna Cave - a thrilling experience!

Pełnym wrażeń przeżyciem jest zwiedzanie Jaskini Mroźnej znajdującej się w Dolinie Kościeliskiej. Jest tam dosyć zimno, a miejscami bardzo stromo i nisko, dlatego trzeba być bardzo ostrożnym. Lecz my się nie boimy, nasz obozowy przewodnik górski zna każdy zakątek tej niezwykłej kryjówki!

 

Kościeliska Valley - very beautiful!

A teraz czas na zwiedzanie Doliny Kościeliskiej! Cóż za przepiękne miejsce! Cudowne widoki Tatrzańskich szczytów, mnóstwo zachwycającej górskiej roślinności, do tego płynący doliną strumyk. Dolina Kościeliska jest niezwykle urokliwym miejscem Tatr.

Nasz kierownik obozu jest super osobą, potrafi z nami żartować, śmiać się a nawet wygłupiać!

Podczas spaceru Doliną Kościeliską robimy przerwy na odpoczynek. W czasie przerw nasze nogi i mięśnie odpoczywają, ale umysły intensywnie pracują i to po angielsku! Nauka angielskiego na świeżym powietrzu w plenerze tatrzańskich gór jest niezwykle ciekawa. Nasi lektorzy przygotowali zadania językowe związane z daną atrakcją, dlatego zawsze można nauczyć się nowych słówek i wyrażeń łatwiej je zapamiętując. Na pewno na długo pozostanie nam w pamięci słówko valley – dolina, czy cave – jaskinia!

 

Paintball adventure

A teraz atrakcja, na którą wszyscy obozowicze najbardziej wyczekiwali! Paintbal to gra zespołowa, w której nie brakuje emocji oraz adrenaliny. Każdy z obozowiczów zostaje wyposażony w odpowiedni sprzęt i ubiór. 

Grając w Paintball każdy z nas ma możliwość poczuć się jak na prawdziwym polu bitwy, szukając schronienia przed farbnymi kulami wystrzeliwanymi z pistoletów oraz starając się oddać celne strzały w przeciwnika. Osoba, w którą kulka zostaje trafiona odpadała z gry.

Cała gra przebiega z zachowaniem niezbędnych zasad bezpieczeństwa. I znów mamy ekscytujące przeżycia!

 

Water balls

Utrzymać się na wodzie w kuli wodnej to nie lada wyzwanie! Na obozie mamy okazję się o tym przekonać. Aby przebiec chociażby metr po wodzie trzeba mieć bardzo dobrą równowagę. Lecz to nie jest najistotniejsze.

Podczas prób utrzymania równowagi nasze ciało robi przeróżne akrobacje, a wychodzą one tak dziwaczne, że każdy śmieje się do oporu!

 

Memory games with camp attractions vocabulary

A teraz czas na naukę języka angielskiego. Podczas obozu uczymy się języka angielskiego w formie zabawy z wykorzystaniem gier i zabaw językowych. Zajęcia prowadzą native speakerzy (anglojęzyczni nauczyciele). Pan Mark, Aaron oraz Manuel stwarzają świetną anglojęzyczną atmosferę, która ośmiela wszystkich nawet tych najmłodszych uczestników obozu do posługiwania się językiem angielskim. 

Ciekawa gra memory pozwala zapamiętać wiele słówek związanych z atrakcjami objętymi w programie obozu. Już dobrze wiemy jak po angielsku powiedzieć ratownik wodny, pistolet czy kask ochronny. 

 

Preparing shooting film scenes in English!

Głównym zadaniem językowym wszystkich uczestników obozu jest nakręcenie w języku angielskim krótkometrażowego filmu z fabułą.

Najmłodsi obozowicze dzielnie uczą się  przygotowanych dla nich ról i kręcą film pod tytułem „ Susan and Dragon”, starsi obozowicze tworzą film o tytule„ Two Aliens Friends”, natomiast najstarsi obozowicze samodzielnie wymyślają fabułę filmu, a następnie go nakręcają. Dla wielu z nas jest to bardzo ciekawe doświadczenie, czujemy się jak prawdziwi aktorzy na planie filmowym!

Dodatkowo ćwiczenie ról w języku angielskim pozwalają urozmaicić nasze słownictwo, poprawić naszą angielską wymowę, a przede wszystkim dobrze się przy tym bawić!

 

 

 

Script logo