2019 - Anglia

 

SUMMER CAMP 2019 ZE SZKOŁĄ JĘZYKÓW OBCYCH THE BEST

20.07.2019 - 30.07.2019 r. (11 dni)

 

Tym razem w Anglii! Z wypadem do Walii! Szekspir – Stratford-upon-Avon zaprasza!

 

Jedź z nami i zobacz sławny Pałac Buckingham -  miejsce zamieszkania Królowej Elżbiety II, zrób zdjęcia na tle Big Bena i Budynków Brytyjskiego Parlamentu, zobacz niesamowitą panoramę Londynu z Coca-cola London Eye, zwiedź z nami renomowane uniwersyteckie miasta Oxford i Cambridge. Ponadto: zanurz się w bajecznym świecie czekolady w Fabryce Czekolady Cadbury w Birmingham, przeżyj niesamowite emocje grając w laserowy paintball oraz ścigając się na profesjonalnym torze go-kartów w angielskim Coventry. Wjedź kolejką górską na górę Snowdon - najwyższy szczyt Anglii i Walii, a także weź udział w atrakcyjnych, warsztatowych zajęciach języka angielskiego na terenie angielskiej szkoły Ridgeway Academy w Astwood z miejscowym brytyjskim nauczycielem i nauczycielami - native speakerami szkoły The Best. A to tylko niektóre atrakcje naszego programu! Zapraszamy!

 

Już po raz piąty, jako Szkoła Języków Obcych The Best, organizujemy obóz językowy i wierzymy, że będzie on równie udany jak te organizowane w ubiegłych latach. (Zapraszamy do obejrzenia video podsumowujące obóz 2015 oraz obóz 2016) Tym razem zapraszamy dzieci i młodzież na spędzenie jedenastu atrakcyjnych, pełnych przygód dni w centralnej Anglii oraz Walii. Na obozowiczów czekają tam liczne wycieczki i atrakcje, komfortowe zakwaterowanie, pełne wyżywienie, 33 godzin niezwykle atrakcyjnej, interaktywnej nauki języka angielskiego pod okiem sympatycznych native speakerów oraz dużo dobrej zabawy.  Jako organizator dokonamy wszelkich starań, aby Państwa dzieci na długo zapamiętały wakacje z naszą szkołą.

 

MIEJSCE ZAKWATEROWANIA I WYŻYWIENIE

YHA Stratford-upon-Avon – urocza, gregoriańska willa, położona w zacisznym i bezpiecznym miejscu na obrzeżu miasta Szekspira – Stratford-upon-Avon w centralnej Anglii, ok. 35km od obrzeża drugiego największego miasta w Wielkiej Brytanii – Birmingham.  Uczestnicy obozu będą zakwaterowani w pokojach sześcioosobowych.

Zapewniamy pełne wyżywienie: trzy posiłki dziennie z możliwością spożycia posiłków na tarasie w sasiedztwie mnóstwa zieleni (pełne angielskie śniadania na gorąco i na zimno w formie szwedzkiego stołu, obiadokolacje na gorąco w formie szwedzkiego stołu oraz pakowany lunch).

 

WIEK UCZESTNIKÓW

Zapraszamy dzieci i młodzież w wieku 10-18 lat. Zajęcia językowe będą prowadzone w czterech lub pięciu grupach na różnych poziomach zaawansowania.

 

TERMIN OBOZU

20.07.2019 - 30.07.2019 r. (11 dni)

 

DOJAZD

Zapewniamy dojazd nowoczesnym, komfortowym autokarem z:

-         Poznania,

·         Gorzowa Wielkopolskiego,

·         Kostrzyna nad Odrą

 

PROGRAM JĘZYKOWY

 • Ridgeway Academy – publiczna szkoła dla uczniów w wieku 10-16 lat będzie miejscem naszych przedpołudniowych warsztatów językowych, kulinarnych, muzycznych, naukowych i sportowych w języku angielskim.
 • Program intensywnej nauki odbywać się będzie w czterech lub w pięciu grupach warsztatowych na zróżnicowanych poziomach z anglojęzycznymi nauczycielami.
 • Każdy uczestnik otrzyma materiały dydaktyczne.
 • W ramach obozu, na terenie Ridgeway Academy w Astwood, zaplanowano 15 godzin (60 min.) samych zajęć z języka angielskiego. Pomogą one obozowiczom rozwijać umiejętność i gotowość mówienia, poprzez warsztaty temetyczne, gry i zabawy językowe. Ponadto zrealizujemy około 18 godzin (60 min) zajęć z języka angielskiego w miejscach poszczególnych atrakcji - to podobna ilość godzin jak w ciągu całego semestru kursu przy spotykaniu się dwa razy w tygodniu. Taka intensywność i interakcja możliwa jest na obozie językowym w czasie wakacji.
 • Każdy uczestnik obozu weźmie udział w indywidualnej sesji z native speakerem.
 • Celem wszystkich zajęć będzie nie tylko rozwijanie umiejętności komunikowania się w języku angielskim, ale również rozwijanie pewności siebie, nabywanie kompetencji interkulturowej i umiejętności pracy w grupie.
 • Indywidualne lub grupowe pogawędki w czasie wolnym lub w podróży z native speakerami dają wspaniałe możliwości rozwijania płynności mówienia.
 • Udział w każdej atrakcji obozowej związany będzie z wykonaniem zadań językowych zwiększających zasób słownictwa.
 • Pozostała codzienna, wieczorna komunikacja odbywać się będzie z młodymi i sympatycznymi native speakerami w języku angielskim oraz z nauczycielem z Ridgeway Academy – to dokładnie to, czego wszystkim uczniom brakuje w ciągu tygodnia szkolnego!
 • Kwalifikacja uczestników obozu do jednej z czterech lub pięciu grup obozowych na różnym poziomie językowym odbędzie się na postawie wieku oraz przeprowadzonego testu poziomującego.
 • W ramach obozu zaplanowano 2-godzinny kurs podstaw języka włoskiego z native speakeram z Włoch lub niemieckiego.
 • Na koniec obozu każdy uczestnik otrzyma certyfikat uczestnictwa w obozie.

 

PROGRAM REKREACYJNO – WYPOCZYNKOWY

 

Atrakcyjna nauka języka angielskiego pod okiem native speakerów oraz stworzenie anglojęzycznej atmosfery to nasz nadrzędny cel, ale nie jedyny!  Gwarantujemy, że uczestnicy obozu nie będą się nudzić nawet przez jedną godzinę! Czeka na nich bogaty i atrakcyjny program, który dostarczy im mnóstwo dobrej zabawy i niezapomnianych wspomnień!

 

URZEKAJĄCY LONDYN

W drodze do naszego Szekspirowskiego Stratford-upon-Avon zatrzymamy się w Londynie. Przejdziemy obok zjawiskowego mostu Tower Bridge, kultowego teatru Szekspira, słynnego Coca-Cola London Eye. Przejdziemy przez most Westminster Bridge, zrobimy zdjęcia na tle Big Bena i budynków Parlamentu. Zobaczymy budynek Downing Street 10, w którym pracuje premier Zjednoczonego Królestwa i ulicę z której wygłasza sławne przemowy. Przejdziemy obok Opactwa Westminster Abbey – miejsca zaślubin Księcia Williama i Księżnej Kate. Odpoczniemy w pięknym Parku św. Jakuba kończąc spacer na Pałacu Buckingham – miejscu zamieszkania królowej Elżbiety II. W międzyczasie zrealizujemy zadania językowe związane z odwiedzanymi miejscami.

A ponadto, w programie przejażdżka Coca-Cola London Eye – wspaniałe widoki panoramiczne z kapsuły koła obserwacyjnego w centrum Londynu oraz niesamowita przygoda w wersji 4D z bohaterami bajek: Shreck, Kopciuszek oraz Śpiąca Królewna.

 

 

 

 

 

SZEKSPIROWSKI STRATFORD-UPON-AVON

Pospacerujemy i zrobimy zakupy w malowniczym miasteczku, miejscu, w którym urodził się i wychował William Szekspir - prawdopodobnie najsłynniejszy pisarz na świecie. Odwiedzimy:

Weźmiemy udział w warsztatach o Szekspirze w budynku, który uznawany jest za jego miejsce urodzenia.

Weźmiemy udział w warsztatach o Szekspirze w szkole, do której uczęszczał.

 

CZEKOLADOWE BIRMINGAM

Pojedziemy do drugiego pod względem wielkości miasta na Wyspach Brytyjskich i zwiedzimy:

Poznamy historię i proces produkcji czekolady w fabryce w Wielkiej Brytanii ze stuletnią tradycją, zobaczymy wytwórców czekolady w akcji, przeżyjemy niesamowite wrażenia w kinie 4D.  

Zrobimy zakupy w drugim (po Harrods) największym.centrum handlowym o niezwykłej architekturze  w Wielkiej Brytanii.

UWAGA! Zwiedzanie i zakupy w centrum handlowym tylko w obecności opiekunów.

HISTORYCZNE COVENTRY

 

Zobaczymy jedno z najbardziej zniszczonych przez niemieckie lotnictwo miast brytyjskich, katedrę Coventry i sławny krzyż pojednania.

A ponadto w programie:

 • Treasure hunt

Naszym wyzwaniem będzie znalezienie skarbów na podstawie map, podpowiedzi w języku angielskim i wyznaczonych tras w centrum Coventry.

Spróbujemy sił w bezpiecznym, laserowym paintballu w angielskim Coventry! Czekają tam na nas niesamowite emocje!

Czas na wyścigową rywalizację w profesjonalnym kombinezonie na profesjonalnym torze gokartowym w Coventry.

 

MALOWNICZY WARWICK

W programie:

Przeniesiemy się do średniowiecznej Anglii i weźmiemy udział w warsztatach na pięknym zamku Warwick.

Po wszystkich zajęciach zrelaksujemy się w parku trampolin „Go Jump in” w Warwick.

 

AKADEMICKI OXFORD

 

Zwiedzimy to akademickie miasto ze słynnymi, pięknymi i najstarszymi anglojęzycznymi budynkami uniwersyteckimi. Oxford to także miejsce, w którym nakręcono wiele scen z serii filmów "Harry Potter".

 

 

 

UROKLIWY PARK NARODOWY SNOWDONIA W WALII

 

Wjedziemy górską kolejką na górę Snowdon, najwyższy szczyt w Anglii i Walii, płożony w malowniczym Parku Narodowym Snowdonia. Liczymy na niezapomniane widoki! 

 

UNIWERSYTECKI CAMBRIDGE

W programie:

 • Zobaczymy piękne budynki uniwersyteckie
 • Punting  - przepłynięcie sławnymi łodziami po rzece Cam – słynna rzeka, na której co roku odbywają się wioślarskie zawody między studentami dwóch renomowanych,  rywalizujących ze sobą Uniwersytetów: Cambridge i Oxford.
 • Odwiedzimy fascynujące Interaktywne Centrum Nauki, w którym samodzielnie doświadczymy zjawisk przyrodniczych.

 

CENA OBOZU: 3599 zł (cena może ulec zmianie przy kursie 1 funta ponad 5zł do 30.06.2019)

Możliwość płatności w ratach:

·         800 zł przy zapisie

·         700 zł do 30.02.2019r.

·         700 zł do 30.03.2019r.

·         700 zł do 30.04.2019r.

·         699 zł do 31.05.2019r.

CENA OBEJMUJE:

 • wszystkie bilety wstępu i wszystkie atrakcje (ALL INCLUSIVE !),
 • zakwaterowanie,
 • wyżywienie - od wieczornej obiadokolacji w hostelu w Stratford-upon-Avon, dnia 21.07.19, do śniadania i pakowanego lunchu dnia 29.07.19 – trzy posiłki plus deser dziennie (w tym pakowany lunch). W dniach przejazdu do hostelu w Stratford-upon-Avon i z powrotem do Polski posiłki w własnym zakresie,
 • opiekę pedagogiczną,
 • naukę języka angielskiego pod okiem anglojęzycznych nauczycieli,
 • 2 godziny zajęć z języka włoskiego lub niemieckiego
 • ubezpieczenie NNW,
 • transport do wszystkich miejsc programu obozu.

 

UWAGA!

Wymagany ważny paszport oraz ważna karta ubezpieczenia zdrowotnego EKUZ.

Jesteśmy wiarygodnym organizatorem wypoczynku dla dzieci i młodzieży.

Posiadamy przewidzianą w ustawie o usługach turystycznych gwarancję ubezpieczeniową - certyfikat gwarancji ubezpieczenia turystycznego oraz wpis do ewidencji organizatorów turystyki.

Zapisy ruszyły! Liczba miejsc ograniczona! Nie przegap okazji!

 

Nie wiesz jeszcze czy wybrać naszą ofertę obozu językowego?

Obejrzyj fotorelację z naszych poprzednich obozów oraz wyniki ankiety oceniającej nasz obóz!

Zapraszamy do kontaktu!

Zapisy prosimy kierować pod numerem telefonu: 698 364 523 lub za pośrednictwem e-maila: biuro@szkolathebest.pl

 

 

 

Script logo